Jak jsem žábu v Portugalsku líbal

Přemýšlím nad tím, že už to budou dva týdny, co jsem se vrátil ze Slovinska, a ještě jsem vám ani nepověděl žádné srandovní zážitky. Sepíšu vám tedy článek.

Ale než to budu mít, tak jsem si vzpomněl, že jste určitě ještě neslyšeli o tom, jak jsem předloni v Portugalsku líbal žábu.

„Co žábu! Ropuchu!“

Venku už se setmělo, panička si chystala večeři a já slyšel pod dřevem nějaké šramocení. „No co to je?“ jsem si říkal. Přiskočím tam, sehnu se, čmuchám.

Najednou se objevila taková obrovská ropucha, já že si ještě čuchnu, vyskočila, narazila mi do čumáku, já jí dal pusu, odskákala pryč a bylo to.

„Koukal jsem jako jelen.“

Chvíli se nic nedělo, ale jak jsme zalehli do stanu, tak to přišlo. Začal jsem sténat, že to panička ještě neslyšela. Bolelo mě bříško, točila se mi hlava. Vyskočil jsem ze stanu ven a zvracel. Měl jsem pěnu všude kolem pusy. Šlo to ze mě celou noc. Ze stanu, do stanu, zase rychle ze stanu. Za to mě panička chválila. Já si šel vždycky lehnout k ní, ale běhal jsem ven každou chvíli.

Jelikož tohle opravdu ještě neviděla, tak přemýšlela, co jsem kde zbaštil. Nevím, jak jí to napadlo, ale za chvíli vygooglila otravu ropuchou. Mrcha jedna! Jen jsem si k ní chtěl čuchnout.

Google taky povídal, že prý by mi mohlo pomoct živočišné uhlí. Fuj! Měli jste to někdy?

„Panička šla k sousedům vedle do domu se zeptat, jenže ti portugalci jí nejdřív přinesli ze sklepa briketu!“

Nějak se nakonec domluvili a přišla s rozdrceným práškem, který já zásadně odmítal, zkoušela mi to sypat i do vody, dávala mi to lízat z ruky, no ráno jsme tu černotu našli úplně na všem.

Takže co z toho plyne? Nelíbejte ropuchy! Princezny z nich nebudou! A jelikož pejsci nepláčou, tak vám místo očí pro pláč zbyde pěna u čumáku!

Pac a pusu. Váš Ignác.

Máš tip na výlet nebo cestovatelský zážitek, o který se chceš podělit?

Kontaktuj moji paničku na veronika@worldofignac.com, ona mi to vyřídí a něco spolu vymyslíme.

Cestuješ se svými páníčky?

Chceš si uchovat Vaše společné vzpomínky?

Vytvořil jsem cestovatelský deníček pro všechny své psí kamarády. Popros své páníčky o ten svůj a vydej se se mnou za dobrodružstvím!

Další články.

Pro další články klikněte na kostičku.

O mně

Jestli mě ještě neznáte, klikněte na pejska.