Jak jsem k hodnosti detektiva přišel

To vám bylo tak. Jsem chudý pes (býval jsem) z malé vesnice, nikdy jsem žádné kariérní ambice neměl. Myslel jsem si, že studium a důležitá práce jsou jen pro šlechtěná plemena. My vořeši jsme jen na uklízení odpadků kolem popelnic.

Už po mém příjezdu do Prahy jsem začal tušit, že tady to chodí trochu jinak, ale stále jsem dlouhou dobu nevěděl, jak svůj potenciál využít. 

„Až jednou…“

Co jsem s paničkou, tak ji neustále hlídám jako oko v hlavě. Jak se okolo ní něco šustne, hned tam musím být a vše vyšetřit. Co kdyby mi něco uniklo?

A tak panička říká, že když mě tak baví vše vyšetřovat, proč se nedám na dráhu detektiva. Ukázala mi všechny ty kapacity, které se tímto oborem zabývají v lidském světě: Sherlock Holmes, Hercule Poirot, pan Columbo, Jessica Fletcherová… Moji noví hrdinové.

Chvíli jsem přemýšlel a pak říkám: „Máš pravdu, mám k tomu předpoklady!“

Hned druhý den ráno jsem běžel na psí živnostenský úřad zjistit co a jak.

Na úřad to mám naštěstí kousek, tak jsem se běžel pozeptat, co a jak. Ten den zrovna úřadovala veverka. Psi prý mají v neděli volno, tak to bere za ně. Jó psí život.

No a tak ta zrzka říkala, že hodnost detektiva mi může udělit jen po důkladném přezkoušení mých dovedností.

  1. Vyhrabat díru – pro případ pátrání po ztraceném objektu
  2. Označkovat teritorium – pro sdělení o zákazu vstupu na vyšetřované území
  3. Vyčmuchat schovaného zajíce – pro prokázání rychlosti hledání
Jelikož ve všech těchto disciplínách exceluji, byl jsem doma s diplomem už před obědem.

 

Cestou jsem si ještě založil datovku. Tam si vybírám maily každé ráno a večer. Datovka sídlí za zídkou, kam lidi nechodí, když půjdete do Stromovky vchodem od AVU. Kdybyste mi chtěli sdělit nějakou tajnou zprávu, teď víte, kde ji nechat.

 

„Kdybyste si také chtěli založit živnost, tak úřad je ve Stromovce, když půjdete od výstaviště, oběhnete první roští zprava, vyhnete se kolejím, počůráte pařez a potom třetí strom po levé straně. Tak tam to je.“

Do teď jsem svou praxi prováděl hlavně doma. Nabyl jsem praxe, se kterou se s vámi podělím v dalších článcích, protože věřím, že vás to bude zajímat. Avšak pomalu se začínám cítit na opravdické vyšetřování i za zdmi našeho bytu.

O svých praktikách vás samozřejmě budu průběžně informovat.

Pac a pusu,

Váš Ignác.

 

Potřebuješ pomoct vyřešit nějaký problém či čumák navíc na prozkoumání situace?

Kontaktuj moji paničku na veronika@worldofignac.com, ona mi to vyřídí a něco spolu vymyslíme.

Cestuješ se svými páníčky?

Chceš si uchovat Vaše společné vzpomínky?

Vytvořil jsem cestovatelský deníček pro všechny své psí kamarády. Popros své páníčky o ten svůj a vydej se se mnou za dobrodružstvím!

Další články.

Pro další články klikněte na kostičku.

O mně

Jestli mě ještě neznáte, klikněte na pejska.