Život je pes!

Už jste to slyšeli?

Dneska jsem byl ve Stromovce, sedl si na pařez a dal si svou filozofickou půlhodinku. Šel okolo mě pán a říká: „Život je pes!“. Musel jsem se nad tím zamyslet. Jakože já jsem život? Nebo jak to myslel?

Lidé používají kdejaké výrazy. Všimli jste si, jak často k nám něco přirovnávají?

 

„Počasí, že by psa nevyhnal!“

Všiml jsem si, že většině mých kamarádů je jedno, jaké je venku počasí. Když ale nebudu soudit podle ostatních, ale podle sebe, tak bych tipoval, že se jedná o déšť. Ten já nemám rád.

Je mi jedno, jestli je teplo nebo zima, jestli fouká nebo nefouká, ale jak začne pršet…!

To u nás v domě nastoupíme do výtahu, jedeme dolů a už v prvním patře začnu větřit. Vystoupím v přízemí a je mi to jasné, to cítíte. Veškeré mé nadšení běžet ke dveřím je pryč a začnu být opatrný. Pomalu se plížím k popelnicím, kde se zastavím a vystrčím čumák za roh. Cítím tu padající vodu. Panička stojí u dveří a říká „Tak pojď už!“. Pomaličku ještě udělám jeden krůček a druhý směrem ke schránkách. Panička otvírá dveře ven a mé obavy se naplňují! Prší! V tu chvíli si sedám u schránek, přilepuji zadek k podlaze a ani se nehnu.

Občas mě zkouší přemluvit, ale já se nedám. I kdybych neměl čůrat celý den, do toho slejváku nejdu! No… už jsem to takhle jednou vydržel asi 18 hodin! Večer jsem si došel, ráno pršelo, v poledne pršelo, tak jsem šel až když nepršelo.

To už fakt musí být, abych šel v dešti. Ale nebudu tady dělat hrdinu. Ta moje panička už párkrát zneužila mé velikosti a i přes můj odpor mě zvedla a odnesla ven. Já to tak nemám rád, když vypadám jako zmoklá slepice!

„Psí život“

Tohle slyším často. To nám totiž páníčci dost často závidí, jak my si ten život umíme zařídit.

Ale to mi taky řekněte. Ona pořád někam chodí, vrací se unavená a pak řekne, že já se mám, že se jen doma válím. Tak proč se taky neválí?

 

A teď se podržte! Nedávno jsem četl článek, kde psali o různých teoriích, jak vzniklo slovo pes. Víte, co byla jedna z nich? Prý „ps“ vyjadřuje zvuk častého psího močení!

Pac a pusu. Váš Ignác.

Chceš filozofovat se mnou? Poděl se se mnou o své zkušenosti k tématu nebo navrhni jiné, které by stálo za zamyšlení!

Kontaktuj moji paničku na veronika@worldofignac.com, ona mi to vyřídí a něco spolu vymyslíme.

Cestuješ se svými páníčky?

Chceš si uchovat Vaše společné vzpomínky?

Vytvořil jsem cestovatelský deníček pro všechny své psí kamarády. Popros své páníčky o ten svůj a vydej se se mnou za dobrodružstvím!

Další články.

Pro další články klikněte na kostičku.

O mně

Jestli mě ještě neznáte, klikněte na pejska.