Kousnu nebo nekousnu?

Jsme s paničkou po víkendu zničeni. Stále přemýšlím, jestli byly v sobotu nějaké erupce na psím slunci, nebo co se to vlastně dělo!

Začalo to odpoledne, když jsme šli na procházku s mou sestřenicí Morou a bratrancem Čumem. Oni jsou taková divoká smečka a já se jich trochu bojím. Mora je velká a často na mě vrčí.

„Už se to ale lepší!“

Občas nás berou společně na procházku a v polích si běhám a většinou si sebe nevšímáme. Bylo tomu tak i tuhle sobotu. Měl jsem takovou radost, že jsem začal běhat kolem dokola. To já dělám, když mám radost. Jenže Mora asi radost neměla a skočila na mě. Panička křičela, já taky. Jenže v tom ani nevím jak, spadnul jsem do rybníka. Rovnou na znak!

Měl jsem vyvalené oči, smrděl rybinou a nemohl vylézt ven!

Vysvětlili jsme si to a bylo to dobrý. Asi ji nějak podráždila ta moje radost, no. Ale stejně, má to u mě schované holka 🙂

„Večer to pak schytala panička.“

Já jsem si po náročném dni chrněl doma a páníčci šli na návštěvu. Tam já nechodím. Je tam pejsek, se kterým si nerozumím. On mluví francouzsky s takovým zvláštním přízvukem a z toho já jsem vždycky nervózní. 

Tentokrát byl nervózní i ten pejsek, protože mu tam oplendovali cízí lidi, když on už chtěl spát. To já zase chápu. No a tak nevěděl, jak je vystrnadit, tak si vybral nejslabší článek skupiny a kousnul paničku do prstu.

Víte, já byl dříve hodně nedůvěřivý a také jsem často útočil na lidi. Prostě jsem se bál nebo mi nerozuměli. Říkávali o mně, že se setměním se měním na vlkodlaka. Pff. Bylo to tím, že jsem se přes den bál usnout. Neustále jsem hlídal a večer už jsem byl tak unavený, že mě podráždil každý, kdo mě něčím vyrušil. 

Důvodů k těmto reakcím může být spoustu. Ještě do nedávna jsem neustále poslouchal od lidí, že bych si neměl dovolit to nebo tamto. Jenže o ni si ke mně taky dovolovali a já se jen bránil.

Je důležité si porozumět.

„A nakonec kousli i babičku.“

A aby toho nebylo málo, tak nám v neděli u oběda babička povídá: „Představte si, že mě včera na ulici kousnul pejsek! Vypadal, že se mu nelíbila moje síťovka!“. 

Byl malý a na vodítku a přesto zvládl vyjádřit svůj názor.

Co Vy? Taky jste už někoho kousli?

Pac a pusu. Váš Ignác.

Chceš filozofovat se mnou? Poděl se se mnou o své zkušenosti k tématu nebo navrhni jiné, které by stálo za zamyšlení!

Kontaktuj moji paničku na veronika@worldofignac.com, ona mi to vyřídí a něco spolu vymyslíme.

Cestuješ se svými páníčky?

Chceš si uchovat Vaše společné vzpomínky?

Vytvořil jsem cestovatelský deníček pro všechny své psí kamarády. Popros své páníčky o ten svůj a vydej se se mnou za dobrodružstvím!

Další články.

Pro další články klikněte na kostičku.

O mně

Jestli mě ještě neznáte, klikněte na pejska.